Soutěže‎ > ‎Mladší žáci‎ > ‎

Články MLž

Mladší žáci

Sezóna 2014/15 - odehrané zápasy - výsledky             (  >>> průběžná tabulka )

 8.11.2014   Mladší žáci ve 2.kole plný bodový zisk
    V dresu Nového Lískovce nastoupilo několik nováčků, kteří měli možnost se poprvé představit před domácím publikem, což přilákalo do hlediště téměř rekordní počet diváků. Nestačily připravené návleky a ani počet laviček v tělocvičně skoro nebyl dostatečný. V prvním zápase omlazená sestava Nového Lískovce předvedla raketový nástup a díky přesným střelám a soustředěné obraně si vypracovala náskok 6:0 po první půli. Příležitost tak mohli dostat další hráči z lavičky. Tempo hry Lískovce pak trochu opadlo, přestala se dařit střelba a soupěř z Č.Budějovic se tak dostal zpět do hry. Když už se zdálo, že by mohl nastat obrat v utkání, tak se našim hráčům díky neutuchající bojovnosti, podařilo přidat další dva koše a dovést zápas do vítězného konce.
    Do druhého zápasu trenéři opět promíchali sestavu, když se zdálo, že by pro nás soupeř z Kutné Hory neměl být větší hrozbou.  Avšak hráči Kutné Hory dobře bránili a hned na začátku si vypracovali dvoubodový náskok. Situaci překvapivě zachránili až začínající hráčky Eva a Míša a uspěšnými střelami ze střední vzdálenosti udržely pro tým přijatelný výsledek po prvním poločase. Naštěstí soupeř ve druhé poločase kazil střelbu i z dobrých příležitostí a tak naši hráči nakonec překlopili skóre na svou stranu a ubojovali tento nervózní zápas na konečných 5:3. Trenéři tak mohou být spokojeni, že v letošní sezóně mohou po loňské stagnaci opět spoléhat na široký kádr, čítající 16 hráčů na soupisce. Na zkušených hráčích jsou vidět pokroky a nováčci dobře zapadli do rozjetého soukolí.
    Ve třetím zápase se tým měl utkat s družstvem Šenova, ale Šenov naopak trápí starosti s nedostatkem hráčů a ani k zápasům 2.kola nedorazil. Protože se však omluvil v předstihu, tak se podařilo dohodnout přátelské utkání s B-týmem našeho městského rivala KK Brno. Áčko KK Brno hrálo současně ligové zápasy v Prostějově, proto jejich B-tým tvořili nováčci o rok mladší než jsou naši hráči. Proto bylo utkání už od začátku jasnou záležitostí v náš prospěch, i když i náš tým byl sestaven pouze z méně zkušených hráčů a bylo jen otázkou, zda se soupeřům při jejich úporné snaze podaří vstřelit čestný úspěch. V příštím kole ( so 29.11 ) naše družstvo MLž čekají zápasy v Kutné Hoře s korfbalisty Prostějova a Znojma.
 
    Děkujeme divákům za hlasitou podporu. Příští domácí zápasy odehrají MLž až 17.1.2015. Stž hrají doma 20.12. a dorost 13.12.2014. Těšíme se opět na Vaši návštěvu. 
 
2.kolo - výsledky:
KK Nový Lískovec - Č.Budějovice     8:4  ( 6:0 )
Koše: Nela 2, Lenka 2, Aleš 2, Lukáš 2
KK Nový Lískovec - Kutná Hora        5:3  ( 2:2 )
Koše: Lukáš 2, Aleš, Eva, Míša
KK Nový Lískovec - KK Brno B         9:0    ( přátelsky )
Koše:
 
  5.10.2014      Mladší žáci zahájili korfbalovou sezónu
            V sobotu 4.10. 2014 jsme vycestovali s týmem mladších žáků do Kutné Hory k prvním zápasům v lize. Vezli jsme s sebou 14 hráčů, z nich skoro polovina byli nováčci. Kluky zastupovali Aleš Tolar, Adam Tolar, Adam Facek, Lukáš Smetana, Andreas Tzimas a  David Antoš. Holky byly ve složení Lenka Pospíšilová, Nela Kubů, Katka Kratochvilová, Bára Němcová, Míša Petříková, Magda Cupáková, Eva Prochová a Vanessa Pokorná. Úvodní zápas jsme odehráli proti Českým Budějovicím. Nevyšel nám vstup do utkání. Prohrávali jsme brzy 0:3. Během zápasu ze sebe hráči otřepali trému a začali lépe bránit a snižovat skóre. Zvláště ve druhém poločase jsme soupeře přestříleli, ale úspěšnost zakončení byla nízká. Po koších Nely a Aleše jsme podlehli 2:3.
        Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Kutné Hoře. Utkání jsme jasně ovládli výsledkem 10:2. Naše koše vstřelili Aleš 5, Lenka 2, Lukáš 2, Nela 1. Další zápas jsme měli hrát proti Šenovu, který se však nedostavil pro nízký počet hráčů. Volný čas jsme tak využili procházkou po památkách v Kutné Hoře. Viděli jsme chrám svaté Barbory i historické centrum Kutné Hory. Nabiti sportem i historií jsme se odebrali na cestu do Brna.
        Všem hráčům i jejich trenérům je třeba poděkovat za celkem úspěšné zvládnutí vstupu do soutěže. Věříme, že se tým dobře adaptoval na soutěžní zápasy a bude dobře reprezentovat ZŠ Kamínky i Korfbal klub Nový Lískovec.
 Autor: Mgr. Josef Pohanka
Foto z utkání naleznete ve Fotogalerii.
 
Sezóna 2013/14
3.5.2014   Mladší žáci vybojovali bronz!
Semifinále
Prostějov - KK Nový Lískovec 8:1 ( poločas 4:1 ) Koš vstřelil Adam L.
Utkání o 3.místo
Č.Budějovice - KK Nový Lískovec 6:8 ( 6:4 ) Koše: Lenka 3, Nela 2, Adam L. 1, Erik 2
Konečná tabulka Ligy mladších žáků 2013/2014
1. Prostějov
2. Šenov
3. Brno-Nový Lískovec
4. Č.Budějovice
5. Kutná Hora A
6. Kolín
7. KK Brno
8. Kutná Hora B
 
 
  2. čtvrtfinále  /  6.4.2014 /  Kutná Hora
Všichni hráči a hráčky opět podali velmi kvalitní a soudržný výkon ve všech třech utkáních. Chybějící nemocné holky Kačku a Magí zdatně zastoupila Barča a kluky doplnil staronový hráč Marťa. Naši ostrostřelci měli proti sobě silné protihráče, tak střelbu důležitých košů týmově podpořili  i další hráči. Kaňkou na dobrém dojmu z celého dne byl tentokrát zcela vyjímečně špatný výkon rozhodčího, který ve všech utkáních zcela neskrývaně stranil domácímu celku. Proti zápasům v Šenově, kdy byl pořadateli pozván mezinárodní rozhodčí kategorie dospělých ( špičkově vedená utkání, kdy se hráči soustředili jen na své výkony a odvděčili se za to skvělou hrou), tak toto byl výsměch fair-play i kaňka celému korfbalu jako "gentlemanskému" sportu. Naše výsledky: Brno NL-KK Brno 10:2 ( poločas 4:1 - koše Áďa3, Nela2, Barča2, Erik, Lenka, Adam L.), NL-ŠE 5:4 ( pol.3:3 - koše Erik 2, Lenka, Nela a Adam L.), NL - KH-A 7:8 ( pol.3:3 - koše Erik3, Lenka, Adam L., Martin a Aleš ).
V součtu obou čtvrtfinálových kol naší skupiny B získala první tři družstva ( ŠE, NL, KH-A ) shodný počet 8 bodů a protože i vzájemné zápasy skončily vždy v poměru 1:1 , tak o postupujících rozhodovalo až skóre. Konečné pořadí ve skupině B: 1.Havířov-Šenov, 2.Brno-Nový Lískovec, 3.Kutná Hora-A, 4.KK Brno. Druhé místo ve skupině znamená náš postup do semifinále, kde se utkáme s vítězem skupiny A favorizovaným Prostějovem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Šenov a České Budějovice. Závěrečný turnaj Ligy MLž se hraje 3.5.2014.
 
   1. čtvrtfinále  /  22.3.2014 /  Šenov
Hraje se systémem dvou čtvrtfinálových turnajů dvou čtyřčlenných skupin z nichž postoupí do semifinále pouze 2 nejlepší celky z každé skupiny. Našimi soupeři ve 1/4F skupině (B) byli a jsou Šenov, KK Brno a Kutná Hora-A. Druhou 1/4F skupinu (A) tvoří Prostějov, Č.Budějovice, kolín a Kutná Hora-B.
Naše výsledky: NL-KK Br 5:1 ( koše Erik2, Lenka2, Aleš ), NL - KH-A 7:2 ( koše Lenka3, Aleš2, Erik a Nela ), ŠE-NL 6:2 ( koše Lenka2 ). Celý tým, včetně náhradníků, podal velmi kvalitní a bojovný výkon ve všech třech utkáních. Scházelo trochu více jistoty ve střelbě a mohli jsme potrápit i lídra skupiny Šenov.
 
   5. kol /  18.1.2014 /  Kolín
Mladší žáci sehráli v sobotu 18.1.2014 v Kolíně svoje poslední zápasy v základní skupině. Zde sice zvítězili proti domácímu družstvu, ale další soupeři, Šenov a Kutná Hora-A, byli nad jejich síly. To rozhodlo o tom, že v konečném součtu, po skončení základní části, si tým pohoršil o jedno místo a prozatím mu patří 5.příčka. O případném postupu do finále rozhodnou dvě semifinálová kola o jejichž složení rozhodlo pořadí ze základní části. Naši mladší žáci změří svoje korfbalové dovednosti s týmy Kutné Hory-A, Šenova a s městským rivalem KK-Brno.  První čtvrtfinálové boje začínají až 22.března v Šenově. Je tedy ještě dost času na doladění herní formy a získání střelecké pohody. Přáli bychom si, aby se naše sympatické družstvo stalo černým koněm skupiny a zaútočilo na medailové pozice. Pokud se jim vyhnou dosavadní zdravotní komplikace, tak na to určitě mají. Vyzýváme proto hráče k ještě většímu zvýšení dosavadní tréninkové píle a přejeme jim hodně zdaru a trochu toho sportovního štěstíčka.

Na turnaji chyběl náš dosud nejlépe skórující hráč Adam L. Střelecky se sice na něho dotáhl Erik, ale dnes to stačilo pouze na jednu výhru. V utkání se Šenovem jsme nevstřelili ani jeden čestný úspěch a to i z důvodu neproměnění dvou nařízených penalt. Článek o utkáních ze serveru Korfbal.cz >>> zde

Kolín - KK Nový Lískovec                               4:7  (2:2)

Koše: Erik 2, Lenka 3, Nela 2

Šenov  -  KK Nový Lískovec                           6:0  (1:0)

Koše: 0 !!!

Kutná Hora A  -  KK Nový Lískovec               11:8  (6:5)

Koše: Erik 4, Lenka 2, Aleš 1, Nela 1

 

 4. kol /  7.12.2013 /  Brno
Tentokrát bohužel s Prostějovem, Č.Budějovicemi i Kutnou Horou bez bodu. Budějovice se na nás bodově dotáhly a v 5.kole se s nimi budeme na dálku přetahovat o postupové 4.místo do play-off.

Ajajaj, v domácím prostředí jsme nezískali ani bod. Článek o utkáních ze serveru Korfbal.cz >>> zde

KK Nový Lískovec - Prostějov                         4:6  (2:3)

Č.Budějovice  -  KK Nový Lískovec                 6:5  (4:3)

Kutná Hora A  -  KK Nový Lískovec               13:4  (7:2)


 3. kol /  9.11.2013 /  České Budějovice

Č.Budějovice  -  KK Nový Lískovec                 2:6  (0:4)

Erik (Adam T.), Áďa 1Adam T. (Adam F.) Kačka K. -  Adam L.2Lenka 2Lukáš, Magda ( Barča )

Domácí Budějovice nastoupily s řadou nováčků a během zápasu prostřídaly téměř celé družstvo, což mělo vliv na soustředěnost hráčů. Ve 2.min. druhého poločasu byl stav již 6:0. Pak nás opustila přesnost ve střelbě i ve hře. Ke konci utkání si Erik zranil prsty na pravé ruce. Po ošetření ( zatejpování ) nastoupil statečně do dalších zápasů a hrál opět velmi dobře ( i když jen levačkou ).

KK Nový Lískovec  –  KK Brno                        5:0  (3:0)

Erik 2Áďa , Adam T. (Adam F.) Kačka K.( Barča ) -  Adam L.1Lenka 2Lukáš, Magda 

Lenča, tak jako ve všech třech dnešních zápasech, rychle vstřelila důležitý první koš. Všechny koše tohoto utkání padly z donášky. Konečný výsledek brněnského derby byl ovšem pro nás lepší než předvedená hra.       Naší nejpilnější střelkyní byla Áďa, ale košová obroučka její pokusy vytrvale odrážela ;-) . 

KK Nový Lískovec - Kolín                                 9:2  (3:0)

Erik 2Áďa , Adam T. (Adam F.) Kačka K. 1 -  Adam L.5Lenka 1Lukáš, Magda

Přestože Kolín byl dnes náš nejtěžší soupeř, tak se tým opět probral, dobře bránil, spolupracoval a začal dávat pěkné koše. Z toho Katka K. ( nováček ) vstřelila svůj první soutěžní koš a Adam L. přidal 5 přesných zásahů.   Za zmínku stojí také naše dnešní vzácně 100% úspěšnost střelby penalt (2/2)  ;-) . Gratulujeme a jen tak dále!       

Příští kolo MLŽ:   So 7.12.2013 v Žarošicích společně s Prostějovem, Č.Budějovicemi a Kutnou Horou - A

 

 2. kolo  /  12.10.2013 /  Brno, hala Tatran Bohunice

KK Brno  -  KK Nový Lískovec                      4:6 (3:2)

Erik 2, Adam L. 2, Lukáš, Adam F., Lenka 1, Kačka K., Magda, Áďa 1

KK Nový Lískovec  –  Šenov                        6:7 (3:3)

Erik 2, Adam L. 3, Lukáš, Adam F., Lenka, Kačka K., Magda, Áďa 1

Prostějov  –  KK Nový Lískovec                   8:5 (3:2)

Erik 2, Adam L. 2, Lukáš, Adam F., Lenka 1, Kačka K., Magda, Áďa

Příští kolo MLŽ:   So 9.11.2013 v Č.Budějovicích společně s KK Brno a s Kolínem 


 1. kolo  /  28.9.2013 /  Žarošice

KK Nový Lískovec  –  Č.Budějovice             6:5 (2:3)

 Lenka 2, Barča, Magda, Áďa, Erik 3, Adam L., Aleš 1, Adam T.    -  Střídání: Kačka K.

KK Nový Lískovec  –  Prostějov                   5:6 (2:3)

 Lenka 1, Kačka K., Áďa, Barča, Erik 2, Adam L. 1,Aleš 1, Adam T.

KK Nový Lískovec  –  KK Brno                    10:4 (5:2)

 Erik 3, Adam L. 5, Aleš T., Adam F., Magda, Lenka 1, Barča, Áďa 1 -  Střídání: Kačka K.

Příští kolo MLŽ:   So 12.10.2013  v Brně proti KK Brno , Šenovu a Prostějovu


 
 
Předchozí články:
 
 Mladší žáci

28.4.2014 všechny nesrovnalosti se již vyjasnily a družstvo Nového Lískovce čekají finálové boje o kov nejcennější Sraz v sobotu 3.5.2014 v 7:00 na hl.nádr., návrat 20:36. Cíl: Č.Budějovice Našim soupeřem v semifinále je Prostějov. Druhou SF dvojici tvoří Šenov a ČB.

Zveme všechny rodiče a příznivce, pojeďte s námi povzbudit naši osvědčenou bojovnou sestavu: Áďa, Barča, Katka, Lenka, Nela, Magda, Adam L, Aleš a Adam T, Erik, Martin

21.4.2014 Jistota postupu zastřena v mlze. Možná jste již postřehli změnu v rozpisu finále na svazovém serveru Korfbal.cz, kde nám byla kontumována všechna 3 utkání z druhého čtvrtfinále. Důvodem je chybějící hráč na soupisce našeho týmu. Chyba nastala při elektronické aktualizaci soupisky, kdy nově ( dodatečně ) připisovaný platně registrovaný hráč nebyl systémem na soupisku zaevidován. Tohoto administrativního nedostatku využil soupeř z Kutné Hory a podal protest. Proti rozhodnutí STK jsme samozřejmě podali odvolání a pevně věříme, že budou potvrzeny výsledky dosažené na hřišti a ne v zákulisí.

7.4.2014 A je to tu! Mladší žáci vybojovali postup!

Čtyři vyhrané zápasy ve dvojkolovém čtvrtfinále znamenají postup do závěrečných bojů PLAY-OFF. Finálový turnaj Ligy mladších žáků se bude hrát 3.5.2014 v Č.Budějovicích. O postup do finále se v něm utkáme s dosud neporaženým Prostějovem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Šenov a Č.Budějovice.

... rozpis utkání velkého finále Ligy MLž >>> zde

6.4.2014 Vážení příznivci, pozor ! S napětím očekáváme zveřejnění konečných výsledků čtvtfinálových utkání, neboť naši mladší žáci přivezli i ze druhého čtvrtfinále z Kutné Hory velmi nadějné výsledky: cennou výhru nad Šenovem, výhru nad Brnem KK a prohru s Kutnou Horou o 2 koše. To znamená zapeklitou situaci. Tři družstva Šenov, Nový Lískovec a Kutná Hora mají stejný zisk 8 bodů i shodný poměr vzájemných zápasů. A tedy, o konečném pořadí rozhodne až rozdíl ve skóre ( poměr vstřelených a obdržených košů , případně více vstřelených košů ) ze vzájemné minitabulky těchto 3 družstev se stejným počtem bodů. Výsledky dosažené proti KK Brno se dle soutěžního řádu do minitabulky nezapočítávají ( započítali by se až v případě, pokud by ani minitabulka vzájemných utkání nerozhodla ). Ze čtvrtfinále A postupují Prostějov a České Budějovice.

V sobotu 22.3.2014 sehráli mladší žáci první ze dvou čtvtfinálových turnajů v Šenově.
Našimi soupeři ve 1/4F skupině byli a jsou Šenov, KK Brno a Kutná Hora-A.
Naše výsledky: NL-KK Br 5:1 ( koše Erik2, Lenka2, Aleš ), NL - KH-A 7:2 ( koše Lenka3, Aleš2, Erik a Nela ), ŠE-NL 6:2 ( koše Lenka2 ). Celý tým, včetně náhradníků, podal velmi kvalitní a bojovný výkon ve všech třech utkáních. Scházelo trochu více jistoty ve střelbě a mohli jsme potrápit i lídra skupiny Šenov.

Odvetný čtvrtfinálový turnaj se uskuteční 6.4.2014 ( neděle ! ) v Kutné Hoře. Sraz v 6:00 hod. na hlavním nádraží a návrat 17:41 tamtéž.

Podrobnosti o odehraných zápasech MLž a o rozlosování 1/4F skupin najdete >>> zde


PF2014

    Děkujeme všem fanouškům a příznivcům za Vaši podporu v uplynulém roce a přejeme Vám hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2014.

                                                                        Korfbalový klub
                                                                     Brno-Nový Lískovec
Comments